YZ ALTYAPI A.Ş.

1990 yılında kurulan YZ ALTYAPI İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş. baraj, köprü, viyadük, otoyol, demiryolu, boru hatları, endüstriyel tesis, toplu konut, hastane ve otel inşaatı alanlarında uzmanlaşarak, saygın ve önde gelen global inşaat şirketleri arasında yer almak hedefleri arasındadır.

Modern teknolojiden maksimum düzeyde yararlanmayı ilke edinmiş; öncü, yenilikçi, çevreye ve doğaya saygılı bir çözüm ortağıdır.

Yönetsel yaklaşımları, kalite felsefesi, sosyal sorumluluk anlayışı, etik değerlere bağlılığı, çevreye, iş sağlığına ve iş güvenliğine verdiği önem ve bu konularda sergilediği örnek davranışlar, YZ ALTYAPI'nın sürdürülebilir büyüme hedefini belirlemektedir.

Misyon-Vizyon

Üstlendiği işleri, nesil den nesil e aktarılan kalıcı birer eser olarak teslim etmek, Çağdaş teknolojiyi sürekli izlemek ve verilere dayalı sistematik problem çözme tekniklerini kullanmak, İletişimi etkin şekilde kullanarak sürekli gelişmek ve ilerlemek, Kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyeti sağlamak, Kar ve verimliliği arttırmak.

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

“Muhakkak ki Biz her şeyi bir kaderle, bir ölçü ile yarattık.” (Kamer, 54/49) der Kur’an.

Kader ve kazâya inanmak, iman esaslarındandır. Ancak insanlar kaderi bahane ederek, kendilerini sorumluluktan kurtaramazlar. Bir insan "Allah böyle yazmış, alın yazım buymuş, bu şekilde takdir etmiş, ben ne yapayım?" diyerek günah işleyemeyeceği gibi, günah işledikten sonra da kendisini suçsuz gösteremez, kaderi mazeret olarak ileri süremez. Çünkü bu fiiller, insanlar böyle tercih ettikleri için, bu seçime uygun olarak Allah tarafından yaratılmışlardır. Ayrıca sır olan kaderin iç yüzü Allah'tan başkası tarafından bilinemez.O halde kader ve kazâya güvenip çalışmayı bırakmak, olumlu sonucun sağlanması ya da olumsuz sonuçların önlenmesi için gerekli sebeplere sarılmamak , mesala İş Güvenliği ve Sağlığı ile ilgili tedbirleri almamak, İslâm'ın kader anlayışı ile bağdaşmaz. Allah her şeyi birtakım sebeplere bağlamıştır. İnsan bu sebepleri yerine getirirse Allah da o sebeplerin sonucunu yaratacaktır. Bu da bir ilâhî kanundur ve bir kaderdir.

İş Sağlığı ve Güvenliği hususunda elimizden geldiğince değil, ne lazımsa onların tetbirini alarak çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak biz gibi bu sektörde her bir kurum ve kuruluşun asli sorumluluğudur.

Allah, gereken tüm tedbiri aldıktan sonra tevekkül edip kazasız ve kayıpsız hayırlı işler yapmayı nasip etsin.

 

Yönetim KURULU

Zafer KILIÇ

Yönetim Kurulu Başkanı 

 

Araç Filosu

ARAÇ ADI VE TİPİ

MERCEDES KAMYON AXOR 3340 K 36 E5   

FORD TRANSİT ÇİFT KABİNLİ KAMYONET        

WOLKSWAGEN AMAROK PİCK UP     

ISUZU NPR MAZOT TANKERİ            

WOLKSVAGEN MİNİBÜSLT35 P.VAN 2,5 TDI LWB      

SUMITOMO- SH 370 EKSKAVATÖR        

KAWASAKİ - LODER 470           

KOMATSU LODER    

JCBC 4CX14H3WM İŞ MAKİNASI -KAZICI YÜKLEYİCİ  

SİLİNDİR AMMANN ASC 110 D           

MERCEDES BENZ- BETON MİKSERİ      

PUTMEISTER BETON POMPA       

CAT GREYDER      

KONTEYNER         

ADET

5

3

1

1

2

3

2

1

2

2

10

2

1

80